Psihoterapija je za one koji žele da rastu, razvijaju se i unapređuju kvalitet svog života i odnosa sa drugima.
Milica Lajbenšperger je psiholog, porodični psihoterapeut i nosilac nacionalnog sertifikata za psihoterapiju.
Višegodišnje profesionalno iskustvo gradila je na polju karijernog vođenja i savetovanja.
U neposrednom radu kombinuje principe i tehnike različitih škola i pravaca (porodična sistemska, terapija fokusirana na rešenja, rad sa narativima, REiKBT, EFT).
Pored stručnih znanja, usvajanih kroz brojne edukacije, primenjuje i iskustva stečena kroz roditeljstvo. Majka je troje dece.
Usluge savetovanja i psihološke podrške vezane za snalaženje u obrazovnom kontekstu pruža mladima i njihovim porodicama.
Psihoterapiju sa porodicama, parovima i sa pojedincem vodi u poverljivom, sigurnom okruženju, naglašavajući značaj sistemskog sagledavanja problema i stvaranje funkcionalnijih porodičnih odnosa.
U zavisnosti od potreba klijenata, problema zbog kojih dolaze na terapiju, očekivanja i ciljeva, pokreću se teme poput sledećih:
- kultura i roditeljstvo
- profesionalno usmeravanje i balansiranje porodičnih i radnih uloga
- suočavanje sa životnim izazovima (uticaj stresa i traume na porodičnu dinamiku)
- partnerska i porodična sistemska terapija
- rane intervencije u funkciji razvoja deteta
- razvojne krize i normalni životni ciklusi porodice
Tok i trajanje psihoterapije zavise od potreba, očekivanja, postavljenih ciljeva i odnosa prema promeni.
Prva seansa je posebno važna, jer je to prilika da se klijent(i) i psihoterapeut upoznaju i postave ciljeve i pravila za dalji terapijski proces.
Napravite prvi korak, zakažite seansu i već ćete biti korak bliže cilju.
2 comments
Pomoć
htela sam da vas pitam da li možda vi imate neku ideju za bolje učenje? Ja ću sad na fakultet, prva godina pa sam mislila da možda vi imate neki savet kako da razmišljam pozitivnije kada je učenje, odgovaranje i rađenje testova u pitanju. Da li možete nešto da predložite vezano na učenje Istoije i kako da sve te obaveze na fakultetu ne dovedu do toga da se osećam preplavljeno?
Draga Kristina,
Pre svega, čestitke za upisan fakultet. To je veliki uspeh!
Razumljivo je da pred početak nove životne faze osećate izvesnu nelagodnost. Mnogo je nepoznanica u ovom trenutku koje mogu postati preteće i blokirajuće. Međutim, ako se osvrnete samo na svoj dosadašnji obrazovni put, prepoznaćete koliko toga ste već prebrodili, sa koliko izazova ste se suočili, koliko je položenih testova iza Vas, kako ste samu sebe pozitivno iznenadili na pojedinim usmenim proverama znanja. Sigurno je bilo i strategija i resursa koje ste uspešno koristili u prethodnim obrazovnim ciklusima, a na koje ćete moći da se oslonite i u narednom.
Studije Istorije imaju svoje specifičnosti i različite tehnike učenja mogu biti manje ili više efikasne. Ne postoje univerzalni saveti niti metod rada koji bi svim studentima odgovarali. Ukoliko želite, možete zakazati individualno savetovanje, pa da zajednički nađemo što optimalnija rešenja za Vaše buduće akademske uspehe.
Pozdrav,
Milica